پالت نقاشی رو بسنجید و خرید رنگ رو بهینه کنید

پالت نقاشی رو بسنجید و خرید رنگ رو بهینه کنید

اوایل کار با رنگ روغن و گواش ، معمولا رنگ هایی رو زود تموم میکردم ، در حالی که خیلی از رنگ ها بی استفاده و دست نخورده مونده بود . حقیقت اینه که استفاده از رنگ ها کاملا سلیقه ای و وابسته به روحیات نقاشه . پالتی که استفاده میکنید ، یا تیوپ هایی که در اخر ماه میبینید ، اطلاعات کاملی درباره ی گرایش شما به رنگ ها رو نشون میده .

گواش ها معمولا بسته ای به فروش میرسن اما مغازه هایی که به طور مخصوص وسایل نقاشی رو به فروش میرسونن قوطی ها رو به صورت تکی هم در اختیار شما قرار میدن . رنگ روغن ها هم گاهی به صورت بسته ای که رنگ هایی بین مشکی تا سفید رو شامل میشن به فروش میرسن . اما نقاشای رنگ روغن غالبا ترجیح میدن که رنگ ها رو به صورت تکی تهیه کنن . در واقع کیفیات رنگ روغن ، مثل نوع رنگ دانه ، قیمت و کیفیت ، این حساسیت رو در نقاش به وجود میاره تا توی خریدشون مقداری وسواس به خرج بده .

اگر به رنگ روغن علاقه دارید ، مارک های مختلف از قیمت های مختلف رو امتحان کنید و اجازه بدید که پالتتون از رنگ هایی با غلظت های مختلف تشکیل شده باشه . به مرور درک میکنید که چطور میتونید به صورت بهینه از رنگ روغن ها استفاده کنید و تابلوی خودتون رو با قیمت های معقول و قابل قبولی قیمت گذاری کنید . 

/ 0 نظر / 43 بازدید