چسب چوب خشک شده

تا قبل از این که آرشیو وبلاگ پاک بشه ، یه مطلب داشتم درباره ی چسب چوب خشک شده ، که فکر نمیکردم اینقدر بازدید داشته باشه . 

اینطوری بگم که چسب چوب خیلی راحت خشک میشه . در واقع بعد از اولین استفاده ، چسب چوب ممکنه درش محکم بسته نشه و به خاطر هوایی که از لبه های دربش در جریانه ، خشک بشه . 

البته این روش برای وقتیه که چسب چوب مثل تخته سنگ نشده و هنوز کمی کشش داره . این چسب چوب خشک شده رو توی یه کاسه ی رومی بریزید ، ظرفی که بشه روی گاز قرار داد و کثیف شدنش شما رو با خانواده درگیر نکنه :دی ...و بعد مقداری آب بهش اضافه کنید و بذارید بجوشه . همین طور که داره میجوشه با یه چوب یا قاشق به همش بزنید . 

کلا جوشوندن چسب چوب کار مفیدیه . دلیل علمیشو نمیدونم ولی چند سال پیش که کلاس گلسازی با آرگانزا میرفتم ، چسب چوب یکی از متریالای اصلیمون بود . باید پارچه ی توری شکلی رو به چسب چوب آغشته می کردیم و می ذاشتیم خشک بشه . و برای این کار چسب چوب رو توی کاسه میریختیم و کمی آب اضافه میکردیم و میجوشوندیم. من از این روش هنوز برای استفاده های مختلفی که از چسب چوب دارم ، بهره ها میگیرم :دی

برای این که چسب چوبتون خشک نشه ، پیشنهاد من اینه که بعد از اولین استفاده ، اونو توی شیشه ی در دار ، مثل شیشه های خیارشور و مربا بریزید . علاوه بر این ، به روش مادربزرگا که میخواستن توی شیشه هوا نره و مربا فاسد نشه ، می تونید یه پلاستیک هم زیر درپوش بذارید . در هر حال من چسب چوبامو توی شیشه های مربا نگه داری میکنم و خشک هم نمیشن . 

امیدوارم این مطلب همون چیزی باشه که دنبالش می گشتید . چون من یه بار به انگلیسی سرچ زدم چسب چوب خشک شده ، ولی همه اش روشای پاک کردن چسب چوبی که اشتباها روی وسایل و لباس ریخته رو توضیح میداد . :|

 

/ 0 نظر / 279 بازدید